Македонија и собранието – тортата на Трајко Вељаноски (Фото)


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски вчера го прослави својот 50 роденден. На торта ги покани и новинарите. Тортата во црвено-жолта боја, во форма на картата на Македонија, а во средината зградата на Собранието.
Новинарите му подарија вратоврска во сиво-циклама боја, која вети дека ќе ја носи на следната пленарна седница.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1