Македонија има талент деца – по Даниел слушнете како пее малиот Бруно Марс од Струмица (Видео)


trajce strumicaОва е малиот Трајче Ѓоргиев. тој е осмооделенец и е од Струмица.

Не се знае многу за него но она што ќе го видите на видеото ќе ви покаже дека се работи за уште еден талент од Македонија.

Видеото го пренесува StrumicaDenes.mk

Погледнете го видеото и слушнете го овој ангелски глас :

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1