Македонија повторно на удар: доаѓа уште еден силен циклон


Циклонот кој се движи кон истокот на Хрватска се формирал во северозападна Италија, а во Џенова паѓале дури 300 литри дожд по метар квадратен.

За вечерва се најавени дожд и грмотевици во централните делови на Хрватска и целиот Јадран.

grom 432

Европскиот метеоролошки сервис “Meteoalarm” за утре најавил обилни дождови и грмотевици за централните делови на Хрватска и целиот Јадран.

Можно е невремето да започне и во текот на овој ден, во најзападните делови на Хрватска, посебно во околината на Ријека.

Циклонот кој се движи кон истокот на Хрватска се формирал во северозападна Италија, а во Џенова паѓале дури 300 литри дожд по метар квадратен.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1