Македонија за прв пат во историјата се пласира на Европско првенство во одбојка


Македонската одбојкарска репрезентација за прв пат ќе учествува на Европско првенство откако вчера со 3-0 ја победи Унгарија.

Историски успех за нашата репрезентација која се пласираше на континенталниот собир кој за прв пат ќе биде со 24 селекции.

Првиот сет го добивме со 25:21, во вториот триумфиравме со 25:20 и третиот со 25:21 по што можеше да почне големата и заслужена радост на нашите момци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1