Македонските хакери вратија – го хакнале сајтот на албанскиот претседател? Фото


Македонска хакерска група која себе се нарекува ,, Антички пирати – хакерска група,, го хакнала сајтот на албанскиот претседател како одговор на денешниот хакерски напад на сајтот на претседателот Иванов од хакерска група од Косово. ОВДЕ

До редакцијата на MKnews.MK беа испратени овие 2 фотографии за кои се тврди дека се print screen од сајтот на албанскиот претседател. Се вели дека техничкиот тим успеал за многу кусо време да го отстрани нападот и пораките оставени од македонската хакерска група – во моментов сајтот на албанскиот претседател функционира нормално.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1