,,Само името е Македонија земјата е Албанија,, – хакиран сајтот на претседателот Иванов


Интернет страницата на претседателот на Македонија Ѓорге Иванов е нападнат од хакери од Косово објави Канал5.  Хакерите на страната на претседателот оставиле порака дека нападот е во име на албанскиот народ.

На сајтот оставена била следната порака

„Во име на албанскиот народ. Немој да мислите дека Македонија е под контрола на антимуслиманите. Македонија е само име, земјата е Албанија. Ние сме доволно силни да ги уништиме сите антимуслимани. Во име на Господ! Господ е еден!“.

Страната на претседателот сеуште не е во функција но се отстранети пораките.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1