Македонци паднале во провалија на скијање во Бугарија – во тек спасувачка акција


Петмина македонски скијачи и сноубордери кои скијале надвор од обележани патеки на планината Пирин во Бугарија, пропаднале во дол и во тек е спасувачка акција за нивно извлекување.

Како што пишува БГНЕС, во 20 часот по локално време десет спасувачи ја почнале акцијата за извлекување на петтемина Македонци.

Не се во опасност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1