Борко со порака – За да бидеме на чисто – Македонија вечна


Голманот на македонската репрезентација, Борко Ристовски, за време на интонирањето на химната на мечот со Бахреин ги држеше трите прста на срцето.

По победата Борко испрати порака на Инстаграм која гласеше.

За да бидеме на чисто – Македонија вечна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1