Македонците го срушија Гинисовиот рекорд во туркање кола


Македонците Александар Чекоров и Александар Смилков го срушија Гинисовиот рекорд во туркање на автомобил за 24 часа.

Тие успеале да поминат 95 км со туркање на колата по обележаната патека во СЦ „Форца“, како што покажаа резултатите утрово во 8 часот.

Досегашниот рекорд беше на двајца Американци и изнесуваше поминати 82,4 км.

ginis rekord butkanje kola

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1