Малечката невеста убиена?


Пријателите на младата актерка Пратиша Банерџи се сомневаат дека таа кренала рака на себе, мислат дека некој ја убил.

Светот остана шокиран по веста дека младата актерка позната по улогата на „Малечката невеста“ се самоубила.Bollywood-star-Pratyusha-Banerjee-kills-herself

Дел од нејзините колеги тврдат дека таа не се самоубила, туку дека се работи за планирано убиство.

-Мислам дека не се самоуби, туку дека се работи за убиство, истакнал актерот Ајаз Кан, додека актерката Доли Бинда тврди дека Пратиша никогаш не би се убила, бидејќи била силна личност.

Странските медиуми, пак, пишуваат дека младата актерка била во депресија поради несреќната њубов со Раул Раџ Сајн.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1