„Малезија ерлајнс“ се урнал – нема преживеани


avion malezija 2Летот МХ370 е изгубен и најверојатно никој од 239-те патници и членови на екипажот не преживеал, соопшти компанијата „Малезија ерлајнс“.

Со длабоко жалење, според најновите податоци, мораме да заклучиме дека летот МХ370 завршил во јужниот Индиски океан, изјави малезискиот премиер Најиб Разак на вонредната прес конференција.

По кратката изјава, премиерот одби да одговара на прашања.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1