Малолетници претепаа полицаец во Градски парк


g_policajci-novaУниформираниот полициски службеник, интервенирал за нарушен јавен ред и мир, рано утрово околу 04:00 часот.

Тогаш, од страна на С.К.(17) и К.Л.(17), двајцата од Скопје физички бил нападнат, по што се здобил со повреда на главата.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1