Малолетно дете пронајдено мртво во двор од куќа во тетовско – го исфрлила реката


Од СВР Тетово неофицијално се дознава дека во тетовското село Голема Речица има една жртва во невремето што попладнево беснееше во полошкиот регион.

Во с.Голема Речица во дворот од куќата на Љ. Б. пронајдено е починато НН малолетно дете, исфрелено од  Речишка река со видливи повреди во пределот на главата.

Foto - meteopro.mk

Foto – meteopro.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1