Масакр во трговски центар во Минск: Со моторна пила убиле жена


Маскирани мажи упаднале денес во трговски центар во Минск и започнале крвав поход. Повредиле неколку лица, а една жена убиле. Шокираните очевидци велат дека напаѓачите со моторна пила и секира тргнале кон првата личност која ја здогледале, пренесува Мирор.policija-minsk-640x360-80982

Полицијата потврдила дека едно лице починало, но не објавила дали знаат кој е мотивот за нападот.

Локалните медиуми пренесуваат дека жртвата е триесетгодишна жена сопственичка на една од продавниците во трговскиот центар.Полицијата замолила да не се шири паника на социјалните мрежи и да се престане со шпекулации околу овој настан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1