Страшно слетување на Боинг во Прага: Погледнете како пилотот успеа да избегне катастрофа


Силните удари на ветрот го присилија овој пилот да отстапи од приземјување на Боинг 737-430, при што во последниот момент избегна катастрофа која можеше да се случи на аеродромот во Прага Вацлав Хавел, пишува Слободна Далмација.boeing-slijetanje-prag-80981

Чешкиот снимател Радко Нашинец го забележал ова потресно видео во кое во кој авионот за влакно избегна удар на пистата, поради страничниот удар на ветерот во Боингот се наведна на десната страна кон пистата, пишува ABC News.

Пилотот на време повторно го подигна авионот кој потоа сретно слета од втор обид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1