Машина за перење алишта на педали – не троши „ИЧ“ струја (Видео)


Машина за перење алишта „Друми“ е спас за домашниот буџет. Со нејзина помош можете да исперете неколку парчиња облека, без потреба од електричен приклучок, генератор или соларен панел. Перењето на алиштата се врши со помош на педала, која ја движи корисникот на машината.drumi-masina

Со висина од 56 санитметри „Друми“ може да ја собере и во багажникот на автомобилот, а за едно перење потребни се 7 литри вода и мало количество детергент за перење. Овој изум ќе ве чини 169 евра.drumi-3-580x434

Погледнете во видеото како таа навистина функционира.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1