Маска на Катарина Велика за нега на лицето


Steaming+Your+Face*Маска на Катарина Велика за нега на лицето

Излупете јаболко и измелете го. Измелете и 2 лажици исечкана тиква и додајте една лажица мед, една лажица сок од лимон и една лажица маслиново масло.

С` добро измешајте. Ставете ја смесата на лицето и на вратот, со исклучок на делот околу очите. Држете ја маската 30 минути, па измијте ја со млака вода.

Кожата ќе биде свежа и ќе исчезнат отоците околу очите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1