За да имате пари – ова треба да го направите во домот


Сите сакаме да ги привлечеме парите и да ги подобриме своите работни шанси, а со помош на древните Фенг Шуи принципи, можеме тоа и да го направиме. Еве неколку совети да ја подобрите својата финансиска ситуација.

  • create_a_feng_shui_wealth_vaseВо својот дом задолжително поставете фонтана, бидејќи водата која тече е поврзана со протокот на пари. Одлично е да поставите фонтана и на бирото на работното место.
  • Задолжително спуштете ја даската од wc, бидејќи кога е отворена, парите одат низ неа од вашиот дом.
  • Во спалната соба немојте да поставувате некакви водени елементи, како фонтана, слика со вода и слично.
  • Поставете аквариум со златни рипки. Спрема Фенг Шуи учењето, најдобро е да имате 8 златни рипки и една црна.
  • Виолетовата и зелената се бои кои симболизираат пари. Зелената симболизира раст, а виолетовата богатство, затоа во својот дом користете ги овие бои.
  • Брод полн со богатство-поставете макета на брод, на кој ќе ставате парички, златен накит и останати скапоцености. Секако дека не морате да ставате предмети од вистинско злато, но важно е да се со златна боја. Најдобро е да се постави овој брод на влезот во вашата куќа, така да изгледа како да впловува внатре.
  • Во северниот дел на просториите поставете фигура на желка, бидејќи таа донесува богатство и среќа.
  • Растение на парите спрема Фенг Шуи е Crassula (Jade plant) кое е добро да го држите во југоисточниот дел.
  • Делете со другите, затоа што парите се енергија. Ако заработените пари не сакате да ги поделите со другите, нема да ги имате многу. Од секоја заработка, барем дел од парите давајте во хуманитарни цели, бидејќи парите се енергија која, ако ја делите со другите ќе се зголемува.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1