Маскирани лица нападнале скопјани во автобус на ЈСП


Во скопската населба Ченто околу 01,00 часот по полноќ во автобус на ЈСП бр.65, неколку непознати лица маскирани со фантомки на главите, а некои од нив имале и безбол палки, физички ги нападнале Ф.Г.(21) и С.Р.(25) двајцата од Скопје. jsp222
Откако лицата го извршиле нападот, возачот го запрел автобусот и ги отворил вратите, по што оштетените со трчање се симнале.

МВР соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на нападот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1