Маскирани лица ограбиле две жени во нивниот дом во Скопје – Давајте пари или ќе ве убијам


Вчера утрото околу два часот по полноќ во куќата на улицата „Палмиро Тољати” во Скопје, тројца маскирани лица со закана со пиштол украле 100 евра, лап топ, разновиден златен и сребрен накит и еден мобилен телефон.

grabez

Куќата е во сопственост на М.М.В.(44), а во неа живеела и Ч.С.К.(66).

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот и пронаоѓање на сторителите.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1