АМСМ вели: Патот Скопје-Велес е чист – нема одрон


По информација од загрижени читатели доставена до македонски портали, дека на патот Скопје-Велес, поточно после Катланово има голем одрон и патот е блокиран, доаѓа информација од АМСМ.

pat1

Курир побара информација од АМСМ за состојбата на овој патен правец од каде не известија дека на наведениот пат нема никаков одрон.

Дежурните служби од АМСМ во изјава за Курир велат дека по објавената информација, контактирале со надлежните од Македонија пат од каде добиле повратен одговор дека нивните екипи поминале во контрола на наведениот патен правец и не бил забележан никаков одрон.

Дополнително, ниту еден граѓанин од лице место не пријавил во АМСМ дека забележал голем одрон кој би го блокирал целиот пат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1