Масовниот убиец ја обезглавил и мајка си


Потрагата за Олег Белов ја презеде московската криминалистичка полиција.

Истрагата во Русија се сврте за помош кон граѓаните, соопшти lrfenews.ru. Слики од набараниот убиец се појавија во повеќето руски медиуми.20150804.ppedynevqb

Во меѓувреме стана јасно дека тој го посетил и домот на мајката си, каде е пронајден уште еден труп, овој пат обезглавен. Најверојатно тоа е мајката на бегалецот обвинет и за ова убиство, кое е сосема можно да е негово дело. Трупот бил завиткан, а во дворот е пронајдено свежо ископана јама.

Од истражните органи веќе најавија дека Олег Белов е инвалид од втор степен и бил на лекување, затоа што бил регистриран како шизофреничар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1