Што ли е ова – Погледнете што извадил човеков од својот бунар (Фото)


Фотографија од непознато суштество се прошири на социјалните мрежи, предизвикувајќи двоумење.

На фотографијата се гледа човек кој во рацете држи мало суштество кое наликува на човек. Суштеството, кое го пронашол локален жител додека вадел вода од бунар, има четири прсти на рацете и нема палец.

Фотографијата е снимена во Јодхпуру, вториот по големина град во индиската држава Рајастан.

sustevstvo

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1