Мажи, еве зошто мора да имате секс со 21 жена!


Ако мислите дека е нездраво да бидете промискуитетни, размислете уште еднаш, затоа што здравјето ви го тврди спротивното.

Верувале или не, од ракот на простата можете да се заштитите така што ќе имате секс со повеќе различни партнерки во животот.seks 432

Мажите кои промениле преку 20 жени, значително го намалиле ризикот од рак на простатата, односно за цели 30%.

Истражувачите од Универзитетот во Монтреал веруваат дека „полесните мажи“ кои се впуштаат на авантури се многу поздрави од мажите во долги врски.

– Големиот број на сексуални партнерки доведува до чести ејакулации, што уште порано се докажа како фактор кој значајно ги намалува шансите за заболување од рак на простатата, вели авторката на ова истражување.

Меѓутоа, таа потенцира дека „работите не се стигнати до таму“ за со сигурност да ги советуваат мажите да имаат поголем број на партнерки.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1