Мажот дигнал рака, прилепчанката му вратила – испокршени двајцата на ургентен


zena tepa mazДвајца сопружници поради недоразбирање започнале вербална расправија која кулминирала со физички напади. Сопругот почнал да и упатува закани на жената, а потоа и физички ја нападнал.

Жената во самоодбрана возвратила на ударите на мажот, по што двајцата со полесни повреди биле примени во болница, а по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување.

Случајот бил пријавен во полицијата која работи на негово целосно рачистување.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1