Медицинско чудо: Лекарите спасија бебе со откината глава по страотна сообраќајка


Австралиските лекари успеаа на 16 месечно бебе да му ја сошијат главата која се одвоила од рбетот по страшна сообраќајна несреќа.Screenshot_92

Џексон Тејлор седел со мајката и сестрата во возило во Нов Јужен Велс во Австралија, кога дошло до страотна сообраќајна несреќа. 18-годишен возач го удрил фронтално семејниот автомобил.

Меѓутоа, лекарите успеале да го направат невозможното…

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1