Монструм: И ставил киселина во уста и ја убил зошто не го сакала – доби 40 год затвор


Чедомир Џуриќ (67) од село Салаш е осуден на 40 години затвор. На 8ми декември 2014 година ја убил Драгана Чириќ (18).

Џуриќ го призна злочинот, на суд раскажа како бил заљубен платонски во девојката, но никогаш не ја ни бакнал.

675684_zajecarubistvofotosuzanabozinovicdragana-ciric_ff-14888

Обдукцијата покажа дека старецот прво ја истепал девојката па со својата кола, ја однел надвор од градот и во устата на сила и ставил киселина, а потоа ја задавил.

Нејзиното тело го фрлил во близина на селото, во езерото на глоговачка река, каде што ја пронашла полицијата.
Во колата на Џуриќ најдена е днк од нејзината коса.

Тие двајца се знаеле од порано, а Џуриќ изјави дека имале договор таа да го чува дур е жив, а потоа се да наследи.

Изјави дека и давал половина пари од пензијата. Меѓутоа тој бил опседнат со неа и бил лудо вљубен. Меѓу нив двајца никогаш немало ништо, не се ни бакнале, но ја убил од љубомора.

Утврдено е дека девојката пред смртта не била силувана.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1