Мекиците од Стража од денес во Скопје


IZLOG500Од денес сите љубители на вкусни мекици, свежи печива и квалитетно овчо сирење можат сами да се уверат во неодоливиот вкус на производите кои се направенени по традиционални семејни рецепти од 1942година во познатиоте ,,мекици од стража,, кои од денес е и со отворен објект во Скопје на улица Македонија.

Мекиците на Стража ја збогатуваат својата понуда со најексклузивното кафе во светот – Nespresso, кое  за прв пат се нуди во Македонија.

Гостите ќе имаат избор од 4 групи кафиња и тоа Ristreto, Espresso, Lungo и Decafeinnato. Кафето ќе се прави со најмодерниот кафе-апарат на светот Aguila, со кој производителот гарантира конзистентност на квалитетот на секоја шоља кафе .

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1