Менаџерката на „Гугл“ свирепо силувана, убиена и запалена


Менаџерката на компанијата „Гугл“ Ванеса Меркот (27) е силувана, убиена, а потоа запалена додека трчала во шумите на Принстон во Америка.menadzerka gugl

Свирепото убиство се случило во Масачусетс на километар оддалеченост од куќата на нејзината мајка, а телото на несреќната девојка го пронашле полициските кучиња.

Ванеса живеела во Њујорк, а во „Гугл“ работела со клиенти како менаџер во сметководство.

Девојката е пронајдена мртва со изгореници по рацете, нозете и главата, откако било пријавено нејзиното исчезнување.

Компанијата „Гугл“ изразила огромно жалење поради нејзината смрт, наведувајќи дека Ванеса била сакан и почитуван член на нивниот тим.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1