Мерак: И официјално нема да игра ФИРОМ – Ангола, туку МКД – АнголаПрва победа за Македонија. Надвор од теренот, надвор од спортските збиднувања, но огромен мотив за нашите кошаркари.

Луѓето од ФИБА и нивниот официјален сајт, конечно сфатија, кратенката под која сме примени во светското кошаркарско семејство е МКД. На официјалниот сајт до неодамна стоеше неправилното ФИРОМ, а од сега, се надеваме и засекогаш МКД. Антиќ, Стојановски, Мекејлеб и другарите сега со мотив плус. Само јако, цела МАКЕДОНИЈА е со вас…

Да ве бодриме во Лондон…

Tags: , , , , , , ,

Ристе Kaратановски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1