Мерко им забрани на вработените да пушат и да носат јадење дури трае постот за Рамазан


Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко ги информирал вработените дека за време на рамазанскиот пост им е забрането во општинската зграда да внесуваат храна и пијалоци, како и дека им е забрането да пушат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1