Теута Арифи со амбиција за претседател на државата


Теута Арифи, градоначалничка на Тетово и потпретседателка на ДУИ не ја отфрла можноста да се кандидира за претседател на државата.

Таа во специјално организирана дебата на емисијата Клик Плус на тв 21 пред граѓаните и сртудентите од Тетово најави дека во иднина може да биде претседателка на Македонија,
– Вие како претседател на државата може да помогнете – изјавил граѓанин од Тетово на што Арифи одговори:
– Не сум на државата, но во иднина може да бидам.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1