Мерцедес прегази 6-годишно девојче во Скопје


Страшна сообраќајна несреќа се случи попладнево во 15 часот на булевар „Никола Карев“.

Мерцедес со тетовски регистарски таблички прегази девојче родено во 2008-ма година.

Девојчето е пренесено во болница, а се уште нема информации  за нејзината состојба.

soobrakjajk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1