Месарот ја убил малата Тијана па отишол на слава кај пријател (ВИДЕО)


Драган Ѓуриќ на кобнот 25 јули дошол во местото Алекса Шантиќ каде живеел од раѓањето, а потоа истата вечер отишол во Бајмок, каде ја убил Тијана. По убиството, Ѓуриќ се вратил во Сурчин, а во родното место се вратил седум дена подоцна за да присуствува на славата на својот пријател.

ubiec43goran-markovic-aleksandar-jovanovic-1407491303-547703u898y89Неговиот прв сосед Горан Марковиќ вели дека го познава Драган повеќе од 20 години.

-Во родното место дојде на 2 август, затоа што потоа отиде на слава во Гаково. Бараше да се видиме во кафуле.

Долго седевме, но воопшто и не го спомна исчезнувањето на девојчето.

Беше сосема нормален, ништо не укажуваше дека тој е киднаперот за кој зборува цела Србија- раскажува Горан.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1