Мицкоски: Дали куферите завршиле на Бихачка, вистината ќе се дознае


Дали куферите со пари од милионскиот криминал со Мегународниот сојуз завршувале на Бихачка за финансирање на кампањата за изборите, праша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва се обрати на свечен настан по повод 8-ми Септември, Денот на независноста на Република Македонија во организација на ВМРО-ДПМНЕ.

,, 8 Септември е и на комитите, и на партизаните, на мудрите луѓе на ВМРО, но и на СДСМ, оние кои веруваат во Македонија и се колнат во ова парче земја. 8 Септември е на Македонија. Тоа не треба никој да го заборави, без разлика од која политичка партија доаѓа. Сите вие и должите се што сте постигнале во вашите животи на ова парче земја што се вика Република Македонија.” , рече Мицкоски во обраќањето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1