Мицкоски: Имаме ново парламентарно мнозинство


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на Фејсбук објави фотографии со челниците на ААА, Левица и БЕСА и напиша дека имаат ново парламентарно мнозинство.

„Новата иднина доаѓа, ново време и нова надеж. Не чекаат силни предизвици, свесни и благодарни за поддршката заедно ќе успееме. Македонија ќе успее! Имаме ново парламентарно мнозинство“, напиша Мицкоски.

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1