Мицкоски: Заев одби неделава да формираме техничка влада


Премиерот Зоран Заев одби предвремените парламентарни избори да се оддржат порано, јас на лидерската дадов таков предлог, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето обраќање во Прилеп по повод одбележувањето на Денот на македонската револуционерна борба.

– На средбата со државниот врв предложив од оваа недела да формираме техничка Влада и да продолжиме да ги броиме 100-те дена, а потоа ќе има избори, но Заев одби – изјави Мицкоски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1