Мицкоски: Завршува арамилукот, срамот и неправдите од Заев


Завршува арамилукот, срамот, неправдите и назадувањето донесено од Зоран Заев и оваа влада. Ова го напиша лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, вчера на Фејсбук.

Од 3 јануари техничка влада, на 12 април избори. Иако се тешки времиња изборот никогаш не бил појасен. Сите заедно одиме на голема победа која ќе ја донесе обновата на Македонија. За Македонија!, напиша тој.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1