Мигрантите го рушат Париз – Oва е еден од најопасните инциденти (Видео)


Според безбедносните експерти, овие мигранти во најголем дел се регрутирани борци на ИСИС од Северна Африка и Средниот Исток кои имаат за цел формирање на армија за дејствување во Европа.
pariz gori
До крајот на оваа година се очекува преку милион “бегалци” да пристигнат во Европа.
Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1