Милионерка со печење хамбургери (Видео/Фото)


najbogata-zena-652

Има само 30 години и нема факулт, а сепак таа е најмладиот милијардер во Америка.

На неодамна објавената листа на Блумберг се најде и Линси Торес, 30 годишна сопственичка на ланец на фаст фуд рестораните In-N.Out Burger.

Газдарица е на повеќе од 280 ресторани во пет американски држави, а вредноста на рестораните се проценува на нешто повеќе од милијарда долари.

In-N-Out Burger во 1948 година го основале нејзините баба и дедо, Естер и Хери Снајдер. Познати се што користат само свежи состојки, а специфично е и тоа што нивната амбалажа крие дискретно напишани цитати од библијата.

n-outburgermenuboard

Откако починале младата Линси го превзела бизнисот и одлично и оди.

Блумберг минатата година откри уште неколку “тајни милијардери”.

Тука се 70 годишната Ели Маршал која е четврта најбогата жена во Америка благодарејќи на 15% сопствеништво во Koch Industries, а откриле и дека 4 внуци на озлогласениот нацистички канцелар Џосеф Гоебелс дошле до статусот милијардери.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1