Милиони украдени од банкомат во Скопје


bankБанкомат на Стопанска банка бил ограбен ноќта во петок кон сабота на улицата „Јужноморавски Бригади“ во Скопје.

Крадецот со употреба на физичка сила од банкоматот украл 3.300.000 денари.

Се преземаат мерки за откривање на сторителот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1