МИЛОШЕВИЌ НА БАРИКАДИТЕ: „Западот е диви кучиња, сетете се на Југославија“


Говорот на Милошевиќ на барикадите во Краматорск: „Западот се диви кучиња, сетете се браќа на судбината на Југославија“ – напиша на Твитер новинарката Хариет Салем, објавувајќи ги фотографиите.

Новинарот и експерт за Балканот, Тим Џуд на Твитер објави фотографија од протестите во Украина на која се гледа дека проруските демонстранти во прв план го истакнале ликот на Слободан Милошевиќ.

На плакатот објавена е фотографија од Милошевиќ, а наведени се извадоци од неговото последно интервју.

milosevic-barikadi

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1