Минхен во моментов: Луѓе трчаат на сите страни за да се спасат и евакуираат


Полицијата издала наредба до граѓаните да не објавуваат снимки на интернет каде се наоѓаат нивните припадници, за да не ги предупредат напаѓачите во бегство.m fwetgrwehastrj

Пукањето се случи во трговскиот центар Олимпија во центарот на градот, а најмалку 15 луѓе загинаа во престрелките. Пукање имало и во метрото Мариаплац, по што луѓето оттаму се евакуирани. Паника владее меѓу граѓаните кои брзаат за да стигнат дома.

Нападот се случил кога вооружен маж трчал низ трговскиот центар и пукал, при што усмртил 15 и повредил повеќе луѓе. Потоа напаѓачот избегал кон железничката станица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1