Министерот за здравство Венко Филипче ИТНО патува за Тетово


Министерот за здравство, Венко Филипче итно се упати за Тетово каде што доцна вечерва избувна пожар во Ковид центарот. Информацијата ја потврди министерот за ТВ 21.

Неколку противпожарни екипи се на терен, се обидуваат да го стават под контрола огнот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1