Видео: Гори Ковид центарот во Тетово, има и повредени


Пожар избувна во ковид -центарот во тетовската болница. На социјалните мрежи се шират видеа како гори и како се изнесуваат болни, а според првичните информации има и повредени.

Засега не се знае точната причина за пожарот и повеќе информации се очекуваат од СВР Тетово.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1