Минувачи со голи раце кренале 14 тони тежок автобус за да спасат човек (ВИДЕО)


Стотина минувачи и патници притрчале во помош на повредениот велосипедист и го кренале автобусот тежок 14 тони за да го ослободат. Велосипедистот со тешки повреди е префрлен во болница.

Неверојатна храброст и хуманост покажаа луѓето – херои во Лондон.

292D415A00000578-3102358-image-a-50_1432905975978

Луѓето кои во блискиот ресторан во тој момент ручале во истиот момент ги оставиле своите оброци и потрчале да помогнат. Мошне брзата интервенција и организацијата на големиот број луѓе му го спасиле животот на овој маж.

Видеото кое ја докажува хуманоста има повеќе од 3 милиони прегледи.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1