ВИДЕО: Го запозна човекот на кого го донираше лицето на својот починат брат


Го виде и почувствува лицето на нејзиниот починат брат на друг човек. Ребека Аверсано, чиј брат загинал во сообраќајна несреќа, се одлучила на храбар чекор- го донирала лицето на брат и за да спаси друг човечки живот.

Ричард Норис кој во несреќен случај во 1997 година, се застрелал самиот, изгубил голем дел од своето лице.Screenshot_87

Поради лошиот изглед, Норис, ретко излегувал од дома и бил осамен, а за да може да се храни и полесно да диши направил многу операции.

Веста дека пронашол донатор на лице му го промени животот.

Трансплантацијата завршила успешно, а Норис конечно ќе може да живее нормален живот.

Ребека и Ричард се сретнале, а по емотивната средба, таа изјави:

„Да, ова е лицето со кое пораснав“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1