ВИДЕО: Членовите на СДСМ се степаа кај кампот пред Влада


Физичка преметка во кампот на СДСМ пред Владата, помеѓу нивни членови и симпатизери, се случила доцна во ноќта во саботата, дознава Нетпрес од очевидци на настанот.

Според сведоштвата и материјалите кои ги доби порталот, имало закани, пцуења, викање, како и чкрипења со автомобили. Вревата на улицата ги разбудила околните станари во близина на Владата.vladatepackaa

Очевидците кажуваат за Нетпрес дека две групи на млади момчиња, од по десетина, физички се пресметале во кампот на СДСМ, при што во улога на медијатори и помирувачи пристигнале и функционери на партијата кои сакале да го сокријат инцидентот од затекнатите минувачи и околните станари, како и да спречат негово ескалирање.

видео материјалите до кои дојде Нетпрес се снимени по завршувањето на самиот инцидент.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1