Мирно на протестот на опозицијата пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ


protest2Без инциденти се одвиваа протестот на членовите и симпатизерите на опозициските партии кои денеска се собраа пред седиштето на владејачката ВМРО-ДПМНЕ во Скопје.

Пред пристигнувањето пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ му претходеше собирање на „зборно мест“ зад трговскиот центар „Рамстор“, по што масата помина покрај хотелот „Бристол“.

Засилени полициски сили се наоѓаат како на местото на протестот, така и покрај локациите низ кои поминаа демонстрантите и по кои е планирано да се разотидат по завршувањето на протестот.

Dnevnik

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1