Мис на Мексико убиена во престрелка со нарко банда (Видео/Фото)


 

Mис на мексиканската држава Синалоа Марија Сузана Флорес Гамес, убиена е во Мексико, при судир на војската со  нарко банда. Мисицата била во автомобилот со нарко босовите.

Според соопштението на мексиканското обвинителство, 20 годишната Флорес Гамес била во едно од возилата а нејзинот тело е најдено до автомобилот, а до неа имало пушка.

потерата по нарко босовите траела неколку часа и било вистинска филмска потера со многу пукање – не се знае чии куршум и пресудил на мисицата.

Таа била избрана за мис на Синалоа 2012  оваа година.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1